Kaip skirtingo amžiaus vaikus užimti ta pačia veikla vienu metu

Kažkada jau rašėme apie tai, kaip ta pačia veikla užimti skirtingo amžiaus vaikus. Šįkart apie tą patį. Tiesiog dar viena idėja. Ir “atradome“ mes ją visai atsitiktinai. Aš visuomet manydavau, kad tam tikros knygutės skirtos tam tikro amžiaus (o kartais ir lyties) vaikams. Todėl vyresnės sesės knygelės mūsų namuose būdavo sau, o mažėlio – sau. Ir štai vieną dieną prireikė išsiųsti siuntinį. Su mažyliu nukeliavome į paštą ir ne tik palengvėjome siuntinio svoriu, bet ir praturtėjome viena knygele. Mažius, žinoma, pašte knygelę rinkosi pagal spalvingą viršelį. Ir jei aš stengiuosi pagal pirmą užgaidą nepirkinėti žaislų, knygas, jei tik jos įperkamos, nuperku tas, kurių vaikai nori. Dėl Dievo meilės, tegu tik skaito!

Jonukas ir GretutėŠįkart į mūsų namus parkeliavo užduotėlių knygelė su lipdukais “Jonukas ir Gretutė“. Jau pirkdama supratau, kad mano berniukas jai dar per mažas (na, taip maniau pagal savo knygų skirstymo sistemą 😀 ), todėl iškart pasakiau, kad knyga dalinsis su sese (o pati sau galvojau, kad tik sesei ta knyga ir bus įdomi). Laimei, klydau! Jei anąkart vaikus užsiimti bendra veikla skatinau aš, tai šįkart jie nosis į knygą sukišo patys. Sesė skaitė, mažylis klausė, lipdukus klijavo ir piešė kartu.

Vaikai piešiaO aš, stebėdama vaikus, supratau, kad toks bendras užsiėmimas tikrai įmanomas. Tik labai svarbu įsisąmoninti vieną svarbų dalyką. Reikia įtikinti vyresnį vaiką leisti mažiui daryti tai, ką šis nori. Žinoma, tai turi apsiriboti tik viena pasirinkta knyga, viena veikla. Svarbu netaupyti pasirinktos knygos. Tarkim, jos neplėšyti (žinoma), bet, pavyzdžiui, piešti bet kur, ne tik spalvinimui skirtuose puslapiuose. Niekada neleisčiau to daryti su “rimta“ knyga, bet užduotėlių, lipdukų, spalvinimo knygutės, mano manymu, gali būti “paaukotos“ ir šeimos mažiausiojo “nesąmonėms“. Mano mergina labai atidi ir metodiška. Todėl reikėjo su ja pasikalbėti ir sutarti, kad ir lipdukus broliui leis klijuoti bet kaip, tegu ir aukštyn kojomis. Sutarėm, kad svarbiausia šioje veikloje ne teisingai suklijuoti lipdukus, o su broliu linksmai praleisti laiką ir nesipykti. Sugalvojom, kad “Jonukas ir Gretutė“ bus mūsų nesipykimo knygelė.

Lipdukų klijavimasMūsų namuose apsigyveno būtent ši knyga, bet čia aprašytai bendrai skirtingo amžiaus vaikų veiklai tikrai tiks ir daugybė kitų knygelių ar žurnaliukų.

Smagaus laiko drauge!

A.

Reklama

LA idėjos

Dvi čiolės, penki karoliukai ir 100 kvadratų.
Įrašas paskelbtas temoje Vaikai, Šis bei tas ir pažymėtas , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s