Kelios idėjos: dovanoms ir jų puošybai

Ar jau užuodžiate Kalėdas? Taigi taigi, aš irgi sunkiai – tas lietus ir rekordinė šiluma viską gadina… Bet nepaisant to, namai vakarais jau pakvimpa sausainiais, uogienėmis ir medumi. Būtent tokios šiemet bus mano kalėdinės dovanos draugams ir artimiesiems. Jau turbūt treti metai didžiąją dalį dovanų, kurias dovanoju per Kalėdas, sudaro mano pačios gaminti gardėsiai. Pirmaisiais metais viriau kalnus apelsinų uogienės, pernai dovanojau pyragus ir sausainius stiklainiuose, o šiemet dar šiek tiek paįvairinau meniu – po eglutėm iškeliaus aštri spanguolių uogienė, riešutai meduje ir mano eksperimentinis namų gamybos juodųjų serbentų actas. Ir, žinoma, po keletą skaniųjų vanilinių cinamoninių sausainių kiekvienam.

Tikiuosi, jau supratote, kad tai ir yra pirmoji šio posto dalis: keletas idėjų kalėdinėms dovanoms. Užuot lakstę po prekybcentrius ir šlavę akcijines prekes, geriau kurią dieną nuvažiuokite į turgų, nusipirkite spanguolių, medaus ir riešutų. Dar prireiks keleto apelsinų, rudojo cukraus ir čili pipirų. Ir štai jums dovanų gamybos įrankiai. Stokit prie puodų – tai užtruks tik valandėlę.

Pradėkim nuo lengviausio – riešutų meduje. Tam reikalui geriausiai tiks pora saujų graikiškų ir panašiai tiek lazdyno riešutų bei kibiriuko medaus. Riešutus nuplaukit ir šiek tiek padžiovinkit nekarštoje orkaitėje. Per tą laiką pariruoškit skysto medaus – puode ant nedidelės ugnies jį pašildykit. Va ir viskas. Riešutus suberkit į stiklainukus, ant jų supilkite medų. Apskaičiuokit, kiek žmonių norėsit tokia dovana pradžiuginti, tiek stiklainiukų ir padarykite.  Patikėkite, tai kur kas pigiau, nei pirkti jau paruoštą tokį produktą. Kaip tik šiomis dienomis užmečiau akį vienoje mugėje – stiklainiukais tokio medaus kainuoja apie 5 eurus. Turguje tiek kainuoja kilogramas medaus, dar po maždaug 3 eurus sumokėsite už riešutus, o pasidarysite tikrai daugiau nei du stiklainius.

Beje, todėl aš visus metus taupau ir neišmetu nedidelių stiklainių nuo įvairių produktų. Nereikia puslitrinių, užtenka nediduko nuo krienų, garstyčių ar kito produkto. Taip išeina daugiau vienetų, nors ir nedidelių. Juk svarbiausia – dėmesys 🙂

Kita dovana – aštri spanguolių uogienė. Paukštienos patiekalai su ja tampa tiesiog dangiško skonio! Reikės 6oo gramų (apie 1 litro) spanguolių (turguje tiek kainuoja 2 eurus),  dviejų apelsinų, 16 šaukštų rudojo cukraus ir čili pipirų. Gerai nuplautas spanguoles sumeskit į puodą, nutarkuokit abiejų apelsinų žieveles, o vieno išspauskite sultis ir viską supilkite ant uogų. Pagal skonį įdėkite pipirų ir rudąjį  cukrų. Va ir viskas. Uogas virdami mediniu šaukštu patraiškykite, kad jos greičiau pavirstų į uogienę. Kai užvirs, supilstykite į stiklainėlius ir dovaną jau turite!

Kažko dar trūksta? Žinoma, gražaus ir jūsų pačių rankų darbo papuošimo. Vienas iš mieliausių kalėdinių dovanų ruošimo darbų – stiklainių dekoravimas. Čia jau leidžiu reikštis fantazijai ir šia idėja tuoj pat pasidalinsiu.

Kadangi susidaro gerooookas sąrašas draugų ir artimųjų, kurie šiuo laikotarpiu bus apdovanoti, bandau suktis kuo pigiau, kad mėnesio gale neverkčiau prie tuščios kortelės 🙂 Įvairiausių dekoravimo ir kitų rankdarbių priemonių perku ne tik prieš Kalėdas, bet ir visus metus, taip pat pasitaupau iš praėjusių švenčių. Stiklainiams dekoruoti man šiemet prireikė šių dalykų:

FullSizeRender(4)

Čia yra: keli variantai lipnių spalvotų popierinių juostelių (Tiger), blizgus siūlas (Tiger), gelinis tušinukas, forminės žirklės (Tiger), paprastos žirklės, bloknotas, pieštukiniai klijai ir kalėdinė servetėlė.

Pirmiausiai ant stiklainio priklijuoju lipnias juosteles. Jas visaip miksuoju, tad dviejų vienodų stiklainių nėra ir nebūna 🙂 Bloknote parašau keletą variantų dovanos etikečių (vėlgi siaučia fantazija), jas iškerpu forminėmis žirklėmis, kad gražūs kraštai būtų, ir užklijuoju ant stiklainio. Rezultatas? Štai prašom:

Servetėlę sukarpau į keturias dalis ir gražiai aprišų dangtelį metalizuotu siūlu. Išeina va štai toks rankų darbo grožis, į kurį sudėta tikrai nemažai nuoširdumo:

FullSizeRender(6)Norėtumėte tokį gauti? Aš norėčiau 🙂 Bet tikrai daug smagiau tokius dovanoti. Tad likus porai dienų iki švenčių ir susitikimų su šeima bei draugais, pabandykite padaryti tokias dovanas jiems. Daug smagiau, nei pirkti 😉 Žiūrėkit, kaip šiemet pasiautėjau 😀

FullSizeRender(7)

Jaukių, nuoširdžių ir skanių Jums šv. Kalėdų!

L. iš LA

Reklama

LA idėjos

Dvi čiolės, penki karoliukai ir 100 kvadratų.
Įrašas paskelbtas temoje Darbeliai su vaikais, Patarimai, Receptai, Šventės ir pažymėtas , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s