Mėsiški reikalai

Taip taip, suprantu, kad dabar Adventas ir mėsai jame ne vieta. Bet kai reikalas apie mažą vaiką ir griežtą gydytojos pareiškimą, kad valgydinkit gi jį kuom nors, racione net ir Advento metu atsiranda mėsos.

O prasidėjo viskas nuo juokingos istorijos, kaip aš pirmą kartą šaldžiau mėsą. Nenustebkit, per 32 savo metus aš iš tikrųjų tai dariau pirmą kartą, nes nemėgstu aš nei pačios mėsos, nei ką nors gaminti iš jos. O jei netyčia kokį mėsišką dalyką įsigyju, į šaldiklį jo tikrai nededu, greičiau į keptuvą, puodą ar whatever. O čia gavau gabalą geros jautienos ir mįslę, kaip tą gabalą sumaitinti kūdikiui. Po gabaliuką. Žinodama, kad mėsa turi keistą 🙂 savybę gest, supratau, kad reikią tą gabalą susipjaustyt vaiko košei tinkamo dydžio gabaliukais, įdėti šaldiklin ir jau tada po truputį imti iš ten ir virti. Taip ir padariau – susipjausčiau, sumečiau maišiukan ir į šaldymo kamerą. O vat kai atėjo laikas virti, supratau, kad mėsiškas nepatyrimas yra rimta. Nes tie gabaliukai buvo tvarkingai sušalę ir tvirtai susiklijavę atgal į vientisą gabalą. Vat čia iš prasidėjo galvojimas,  kaip gi tą mėsą vaikui sandėliuoti. Ir sugalvojau!

Taigi, šiandien iš turgaus parsitempusi grobio, pasigirsiu ir pasidalinsiu, kaip patogiai ir tvarkingai šaldyti mėsą, iš kurios bus gaminamos košės ir sriubos kūdikiui.

Pirmiausiai susirandam švarių polietileninių maišelių. Kokius 6-7 vienetus. Priklauso, kiek mėsos turit. Tada grobį susipjaustot gabaliukais, tokio dydžio, kiek verdat vaikui vienam kartui. O va čia ir prasideda gudrybė – kišat tuos gabaliukus į maišelį po vieną, prie pat jo maišelį užrišat mazgu ir… turit maišelyje vietos dar keliems tokiems manevrams. Iliustracija:

Mėsa

Mėsa

Va taip susipakuojat visus iki vieno gabaliukus ir turit kūdikiui maisto… aš suskaičiavau, man išėjo bent trims savaitėms 🙂

Supakuota mėsa

Supakuota mėsa

Kai reikia, tiesiog išsiimu iš šaldiklio tokį ryšulėlį, atkerpu žirklėmis tiek, kiek reikia tuo metu ir likutį padedu atgal.

Nežinau, kiek štas pasiūlymas originalus, bet man reikalai palengvėjo. Aš ir toliau mėsos gamybą palieku savo antrai, geresniajai pusei – jam labiau šitais klausimais sekasi 🙂

L. iš LA

Reklama

LA idėjos

Dvi čiolės, penki karoliukai ir 100 kvadratų.
Įrašas paskelbtas temoje Patarimai, Receptai ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

1 komentaras

  1. LA idėjos sakė:

    Puikus reikalas, labai tinka ir tokiem dideliem dalykam kaip, tarkim, moliūgas, šaldyti.;-)
    A. iš L&A

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s