Kelionės po Lietuvą (trečia dalis), VU botanikos sodas Kairėnuose

Pagaliau mus “užpuolus“ šiltesniems orams, norime atgaivinti savo kelionių po Lietuvą rubriką. Taip, taip, visas Vilnius šiomis dienomis grožisi sakuromis. Tai padaryti tikrai verta. Jos nuostabios ir nėra čia ką pridurti. Sakuros Vilniuje

Visgi, jei norite didesnės erdvės, daugiau vietos vaikams palakstyti ir pamatyti įvairesnių augalų, siūlome aplankyti Vilniaus universiteto botanikos sodą Kairėnuose. Neperpasakosime nei jo įkūrimo istorijos, nei kitų “techninių“ detalių, nes viską galite pasiskaityti paties parko puslapyje. Tiesiog nuoširdžiai rekomenduojame ten nuvykti. Vilniečiams tai itin paprasta. Išvažiavę iš Saulėtekio (kryptimi nuo centro) ir toliau važiuokite tiesiai. Vos už kelių kilometrų atsidursite Kairėnuose. Sodo nepastebėti neįmanoma, nes jis driekiasi palei tą patį kelią, dešinėje jo pusėje. Nereikia niekur pasukti, nieko ieškoti. Labai smagu, kad šiame sode galima ne tik pasivaikščioti ar pasėdėti ant suoliuko, bet ir pasivažinėti dviračiais, išsilakstyti lig valiai, užsukti į kavinutę ar pačiam susirengti iškylą su savomis vaišėmis. Ir apskritai viskas malonu ir civilizuota. Pavyzdžiui, pirkdami bilietus gaunate ir planelį/žemėlapį, pagal kurį ypač smagu orientuotis vaikams. Atrodo, kad jie kokio lobio ieškotų!

Botanikos sodas

Gaila, kad mums lankantis sode žydėjo dar labai mažai tulpių. Bet panašu, kad jau tuoj tuoj. O jų ten daugybė rūšių!

Tulpių lysvės Tulpės Kvepia?

Užtat magnolijos žydi ir kvepia taip, kad… ach!

Magnolija

Dar vienas smagus dalykas VU botanikos sode – pernai atidarytas japoniškas sodas. Į jį užėjęs pasijunti tarsi visai kitoje erdvėje. Ir jei ne aplink girdima lietuvių kalba, tikrai patikėtum, kad esi Japonijoje.

S Žibintas Japoniškas sodas Tiltelis per krioklį

Nebežinia, ką čia ir bepridurti. Puiki vieta ir aktyviam, ir tingiam šeimos poilsiui! Nedvejokit, nuvykit.;) Smagaus pasibuvimo!

Reklama

LA idėjos

Dvi čiolės, penki karoliukai ir 100 kvadratų.
Įrašas paskelbtas temoje Kelionės ir pažymėtas , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

2 komentarai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s