Kaip prisiversti susitvarkyti namus

Turūt nėra nė vieno žmogaus, kuriam nepatiktų tvarka. Tvarka namuose. Tik štai tvarkytis – ne kiekvieno hobis. Prisipažinsiu, visuomet slapta pavydėjau tiems, kuriems TIKRAI PATINKA pats tvarkymosi procesas. Deja, nesu viena tų žmonių. Jei ir Jūs nesate, nereikia nusiminti. Pasirodo, yra būdų, kurie padeda tinkamai nusiteikti ir iš tiesų užsinorėti tvarkytis!

Pirmiausia, pagalvokite apie malonias pasekmes. Kalba ne tik apie tai, kad susitvarkę įkvėpsite mažiau dulkių ar gražiau blizgės Jūsų veidrodžiai. Tvarkymasis – tai ir gera treniruotė. Valandą siurbiant galima sudeginti apie 240 kalorijų! Nereikės jokių treniruoklių, o rezultatas bus dvigubas: lieknesnė figūra IR švaresni namai. Be to, tvarkantis galima tarsi iš naujo susipažinti su savo daiktais-daikčiukais. Ar pamenate, kaip Jums patiko tas vaisių padėklas, kuomet jį pirkote? Ir ar ne puiki ta krištolinė saldaininė? Prikuistame kambaryje labai lengva net nepastebėti atskirų interjero dekoro detalių. Tvarkantis galima ne tik prisiminti ir apčiupinėti visus turimus daikčiukus, bet ir juos rūšiuoti, keisti vietomis, vienus paslėpti į lentyną iki kito sezono, kitus padėti ant stalo Kalėdų laikotarpiui ir pan.

Antra, pagalvokite apie praktinę pusę, higieną ir sveikatą. Užimtam žmogui tikrai nesunku atidėlioti rytojui tokius darbus kaip siurbimas. Tačiau švarinimasis ne tik padaro namus patogesnius, jis taip pat prailgina daiktų tarnavimo laiką, ar tai būtų kilimas, užuolaidos, ar šaldytuvas. Nereikia nė sakyti, kad švara taip pat apsaugo Jus ir Jūsų šeimą nuo žalingų bakterijų, pelėsio ir vabzdžių. Pagalvojus apie tai švarinimasis gali ir nebeatrodyti kaip veikla, vien tik atimanti Jūsų laiką.

Trečia, apsidairykite namuose saulėtą dieną arba pasikeiskite lemputes į ryškesnes. Nustebsite, kiek daug visko pamatysite ir kaip tai paskatins apsikuopti! Dar vakar pakeičiau vieną lemputę koridoriuje taupia ir kur kas ryškesne. Pasirodo, lempa “puošėsi“ voratinklio girlianda, kurios anksčiau niekaip nesimatė nei dienos šviesoje, nei įjungus apšvietimą.

Ketvirta, nebeatidėliokite ir nebeišsisukinėkite. Jei sudėtumėte visas minutes, kurias praleidote galvodami apie namų ruošos darbus arba tiesiog jų bijodami, tuos darbus tikriausia jau būtumėte atlikę dukart. Tuomet kaltės jausmas nebegraužtų. Dažnai leidžiame sau atidėlioti sakydami, kad tikrai, tikrai, tikrai švariai viską išvalysime rytoj… arba poryt… arba tuomet, kai iš namų išsikraustys jau suaugę vaikai… Tuomet projektas gresia pavirsti tokiu dideliu, kad net pati švaros karalienė nebenorės jo imtis. Verčiau skirkite tvarkymuisi 15 minučių šiandien ir taip palengvinkite rytdienos darbus. Sudėkite į vietas svetainės kampe išmėtytus daiktus (knygas, žaislus ir kitą gėrį) ir rytoj galėsite greičiau išsiurbti kambarį. Taip, juk nebereikės sugaišti penkiolikos minučių rankioti daiktams! Jei kasdien tvarkysitės po truputį, tvarkymasis nustos būti panašus į neįveikiamą maratoną ar neįkopiamą kalną. Veikiau tai bus nedidelis nepatogumas, su kuriuo galima greit “susitarti“ ir kuris tikrai pamalonins mielu rezultatu. Taip, tai visai prieštarauja mano auklėjimui. Visą gyvenimą mama vertė tvarkytis dukart per savaitę ir tai kaskart būdavo tikra generalinė ruoša. Nekenčiau to! Man tikrai labiau patinka tvarkytis kasdien po truputį. Gal ir Jums?

Penkta, tvarkykitės pagal planą. Vienu kartu sutvarkydami vieną kambarį sutaupysite laiko, nes nereikės lakstyti po namus pirmyn-atgal. Be to, čia “groja“ ir psichologinis triukas: nuvalę visus veidrodžius visame name arba nušveitę visus keraminius paviršius galite pamanyti, kad darbo rezultatai ne tokie jau ir akivaizdūs. O tai tik sužlugdys Jūsų entuziazmą. Tačiau pabandykite sutvarkyti tik vieną (bet visą) kambarį, virtuvę ar koridorių ir pamatysite, kaip pasikeitė ta patalpa! Tuomet kitą dieną tikrai norėsis imtis kitos.

O apskritai susitaikykite su tuo, kad tvarkymasis, kaip ir prisišiukšlinimas ir apsikuitimas – nesibaigiantis procesas. Gal ta mamos bandyta įdiegti tvarkymosi maniera visą gyvenimą mane vertė galvoti, kad, štai, susitvarlysiu rimtai vieną kartą ir tai bus kone visiems laikams. Nė velnio (atleiskite už išsireiškimą)! Ir šiaip namai dulka, koridoriaus grindys pribyra smėlio, o virtuvėje atsiranda trupinių, o dar kai turi vaikų arba gyvūnų…

O dar žinote, kas mane labiau už viską įkvepia tvarkytis? TLC kanalo realybės šou “Hoarding: buried alive“. Taip taip, čia apie tuos daiktų kaupikus, kurie negali atsisakyti jokios popieriaus skiautelės ar aplūžusios muilinės. Jei nesate iš tų, kurie be gailesčio ir sentimentų išmeta bet kokį ilgiau nenaudojamą daiktą, tuomet turbūt kartais pagalvojate, ar tik nesate koks užkietėjęs kaupikas-žiurkėnas. Aš apie save taip pagalvoju pagalvodavau. Pažiūrėkite laidos ištraukų TLC puslapyje ar Youtube. Iškart suprasite – nesate! Bet pažiūrėti verta. Kaip kažkas pakomentavo Youtube, tokie video priverčia pakelti užpakalį nuo sofos ir apsikuopti. Pasirašau po šiuo teiginiu!

Malonaus tvarkymosi!

A iš L&A

Parengta remiantis http://tlc.howstuffworks.com

Reklama

LA idėjos

Dvi čiolės, penki karoliukai ir 100 kvadratų.
Įrašas paskelbtas temoje Interjeras, namai, Patarimai ir pažymėtas , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

7 komentarai

 1. L.D. sakė:

  Labai geras straipsnis ir idomus tie filmukai (niekada nebuciau radusi), kai nekyla rankos tvarkytis visada prisimenu situs vargsus zmones. Bet kartu turiu ir atvirkscia problema. Kai imu tvarkytis, pvz. valyti kambari, tai as ji gramdau apie 2 val., man vis atrodo, kad jis purvinas. Ir ta pacia vieta trinu po 5-6 kartus, kiekvienakart skalaudama grindu skudura vandenyje su chloru. Ir kartais man del to nekyla rankos tvarkytis, nes zinau, kad lb. daug darbo bus ir as labai pavargsiu. Todel noreciau taves paparasyt, gal zinai kokiu filmuku apie tvarkymosi, svaros manija? 🙂 😦

 2. Aš irgi kartais pagalvoju, kad vietoj sporto klubo verčiau rinktis namų tvarkymą. Ir man iš tiesų labai patinka tai daryti…iki tol, kol suprantu, kad kai dalykų (tokių kaip orkaitė arba viryklė) niekaip nepavyksta iššveisti. Įvairiausias priemones išbandžiau(iš nelabai brangių), tai nieko gero…:)

  • Na, naudota orkaitė normaliomis sąlygomis (ne kokiam kataloge ar reklamoje:)) niekada neatrodys kaip ką tik pirkta. Ir visgi tarp valytos ir nevalytos – didžiulis skirtumas.:) Sėkmės švarinantis ir tuopat sportuojant!

 3. Hoka sakė:

  Vistiek niekaip negaliu prisiversti sutvarkyti vaiku kambario. Siaubas, o ne kambarys. Praeit neimanoma. Niekaip nesusitvarko patys, o namas didelis ir taip turiu ka tvarkyti

  • durnius sakė:

   eikit, sutvarkau per minute namus

  • LA idėjos sakė:

   Galiu patarti nebent rasti aukso viduriuka. Kartu su vaikais sutvarkykite ju kambari taip, kad neuzimtu daug Jusu laiko, bet bent jau nebadytu Jums akiu. Bet siaip tas vaiku neprivertimas susitvarkyti – amzina musu, mamu problema…:-) Sekmes!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s