Kelionės po Lietuvą, antra dalis (Asvejos regioninis parkas)

Pagaliau pavyksta kažkaip susitvarkyti vasaros nuotraukas ir kelionių įspūdžius. Šįkart pristatome idėją aplankyti Molėtų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų sandūroje išsidėsčiusį Asvejos regioninį parką.

Asveja, kitaip Dubingiai, – ilgiausias Lietuvos ežeras. Tiek turbūt pamenate iš mokyklos. O ar esate jį matę savomis akimis? Gražus rudens savaitgalis – puiki proga užpildyti šią spragą (o jei tokios nėra, parodyti ežerą vaikams, tėvams ar draugams). Tikrai neapėjome ir neapvažiavome viso parko, todėl mūsų kelionės aprašymas neatskleis visų parko galimybių. Daugiau apie parką galite sužinoti apsilankę Asvejos regionio parko tinklalapyje.

Mes pirmiausia sustojome pasigrožėti ežeru aikštelėje prie Dubingių tilto, pirmojo medinio tilto per ežerą Lietuvoje. Bet turime prisipažinti, kad vien automobiliu važiuojant palei ežerą užima kvapą. Beje, važiuoti automobiliu per medinį tiltą – taip pat nepaprastas jausmas.

Atrodo, kad ežeras ilgas kaip upė ir jis visur.

Patraukėme į Gurkalnės pelkę.

Ties kiekvienu įdomesniu objektu galima rasti informacijos stendą, rodyklių ir medinių laiptų bei takelių ten, kur jų tikrai reikia.

Kad ir takelis per pačią pelkę. Ar ne nuostabu? Tai tik nuotraukoje atrodo, kad aplink žolė. O iš tiesų stovi ant medinio takelio vidury pelkės ir galvoji, kad tereikia žingsnio į šoną ir būtum “smagiai“ išmaudytas.

Pačioje vasaros pabaigoje dar spėjome sutikti grybu besimėgaujantį vabalą ir rasti riešutų. Lažinamės, kad rudenį taip pat galima rasti ką nors stulbinamai įdomaus.

Iš pelkės važiavome į Dubingių piliavietę, esančią visai prie pat jau minėto medinio tilto. Lipimas laiptais į Pilies kalną truputį priminė kopimą ant Didžiosios kinų sienos. Tegu ir tik truputį.

Keliaudami pažintiniu Dubingių piliavietės taku netruksite prieiti atkastus ir gražiai užkonservuotus bažnyčios griuvėsius. Tai puikus pavyzdys, kaip galima nesunaikinti bent to, kas liko, bet ir neleisti milijonų atstatymui pagal projektą, nuspėtą iš kavos tirščių.

Eidami pažintiniu taku ne tik džiaugsitės puikiais nuo kalno atsiveriančiais vaizdais, bet ir prieisite  prezidento Antano Smetonos vasarnamio pamatus (patį vasarnamį kadaise sudegino kareiviai).

Smagios išvykos!

A iš L&A

Reklama

LA idėjos

Dvi čiolės, penki karoliukai ir 100 kvadratų.
Įrašas paskelbtas temoje Kelionės ir pažymėtas , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s