Plaukimo nauda kūdikiams ir mažiems vaikams

Artėja vasaros maudynių dienos! Mudvi su mažąja laukiame nesulaukiame. Tiesa, ji vis prašosi nuvedama į baseiną, kaip seniau, bet aš manau, kad verta palaukti ežero.

Tokioms plaukimo nuotaikoms užplūdus, siūlau straipsnelį apie plaukimo naudą kūdikiams ir mažiems vaikams.

Plaukimo nauda kūdikiams ir mažiems vaikams yra unikali ir ji labai prisideda prie bendro vaiko vystymosi. Per vandenį,kaip raminančią aplinką, galima atskleisti vidinį ir išorinį vaiko potencialą.

Įvairios studijos parodė, kad kūdikiams ir mažiems vaikams pritaikytos plaukimo pamokos dėl stimuliuojančio efekto gali padidinti protinius, dėmesio sukaupimo, budrumo ir suvokimo gebėjimus. Plaukimas taip pat pagerina bendravimo, emocinį ir fizinįvystymąsi. Be abejonės, kad pamatytume tokį įkvepiantį pažinimo, asmenybės, motorikos vystymąsi reikia laiko, kantrybės ir kartojimo.

Vanduo yra tarsi atleidžiantis ir užmirštantis gydytojas, jo raminantis ir stimuliuojantis poveikis labiausiai atsiskleidžia dirbant su ypatingų poreikių vaikais. Galimybė plūduriuoti –tai tarsi nematoma pagalbos ranka. Mažesnė traukos jėga suteikia tokią laisvę, kuri nėra prieinama sausumoje. Puikios mokymosi sąlygos, suderintos su švelnumu ir kantrybe gali išlaisvinti iš jųkiautų net ir įskaudintus ar uždarus vaikus. Bėgant metams pastebėta, kad autistai kūdikiai  ir vaikai bei jų tėvai patyrė, kad plaukimo potyriai yra puiki sujungianti, raminanti ir taktiškai pozityvi terpė, kurioje galima tobulėti, bendrauti ir augti kartu. Kaip žaidimai„ant grindų“ padeda vaikams su autizmo spektro sutrikimais, taip ir ankstyvos plaukimo pamokos su žaislais, žaidimais, dainelėmis, judesiais ir kalbiniu bendravimu gali padėti stimuliuoti mokymąsi.

Drauge su tėveliais baseiną lankantiems kūdikiams plaukimo pamokėlės neretai būna pirmoji socialinė patirtis už namų ribų. Vaikai išmoksta tarpusavyje bendrauti ir ima laukti sekančių užsiėmimų, kuomet galės vėl pamatyti savo „klasės“ draugus. O rūpestingiems tėvams tai puiki vieta susitikti su bendraminčiais. Ankstyvos plaukimo pamokos padeda išsiugdyti augantį pasitikėjimą savimi, savigarbą ir nepriklausomybę. Kartu su vaiko gebėjimu laisvai judėti vandenyje auga ir jo gera savijauta.

Taigi, neskubėkite, jauskite malonumą, mėgaukitės kelione, pasiekite tikslą ir pamatysite, kad atlygis bus visam gyvenimui…

Parengta pagal www.babyswimming.com

A iš L&A

Reklama

LA idėjos

Dvi čiolės, penki karoliukai ir 100 kvadratų.
Įrašas paskelbtas temoje Sveikata, Vaikai ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s